Blog

Szczotkowanie ciała na sucho - skuteczny sposób na cellulit

Szczotkowanie ciała na sucho - skuteczny sposób na cellulit

Cellulit to problem, z którym zmagają się każdego dnia tysiące kobiet. Jest to nieestetyczna, doskonale widoczna tkanka tłuszczowa, która zbijając się w grudki, tworzy na skórze tzw. pomarańczową skórkę, czyli nieestetyczne fałdki. Jak się jednak okazuje, w walce z cellulitem może pomóc szczotkowanie ciała na sucho. Czym jest ta czynność, a także jakie może ona przynieść efekty? Warto również się dowiedzieć, czy może są jakieś przeciwskazania do jej stosowania?

Szczotkowanie ciała na sucho - technika znana od tysięcy lat

Na początku warto wspomnieć, że szczotkowanie ciała na sucho nie jest nowym wynalazkiem, lecz techniką, która stosowana jest od tysięcy lat, a swoje źródło ma na dalekim wschodzie. A czym tak właściwie jest takie szczotkowanie? Jest to nic innego, jak tylko delikatny masaż ciała, który wykonywany jest przy pomocy specjalnej szczotki z bardzo szorstkiego włosia. Co bardzo ważne, taki masaż można wykonać zupełnie samodzielnie w domu, bez większej wiedzy i drogich przyrządów czy też oczywiście udziału osób trzecich. Zanim jednak udamy się po zakup szczotki do takiego masażu, warto się najpierw dowiedzieć, co daje szczotkowanie ciała na sucho.

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Nie da się ukryć, że pierwsze zetknięcie z tą techniką nie wywołuje najlepszej reakcji. Włosie jest nieprzyjemne i podrażnia skórę, a wręcz może spowodować na niej zaczerwienienie. Co zatem sprawia, że pomimo takiego początku, warto brnąć w tę technikę i stosować ją dalej?

Jak się okazuje, pierwsze nieprzyjemne wrażenie szybko mija, ponieważ skóra już po chwili się przyzwyczaja. Pojawia się wtedy przyjemne i odprężające uczucie, które pozwala zrelaksować się i odpocząć. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ masaż ciała na sucho to też inne właściwości. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że bardzo dobrze wpływa na skórę, powodując jej ujędrnienie oraz wygładzenie. Co więcej, regularne masaże skutecznie złuszczają zbędny naskórek, dzięki czemu skóra może się szybciej regenerować.

Upss chyba się wszystko sprzedało :) Uzupełniamy magazyn

Szczotkowanie ciała na sucho - nie dla podrażnionej skóry

Pomimo naprawdę pozytywnych efektów, jakie niesie ze sobą stosowanie masażu na sucho, warto pamiętać jednak o tym, że może on mieć również pewne wady. Jakie są przeciwskazania szczotkowania ciała na sucho?

Przede wszystkim pamiętać trzeba, że nie można stosować takiego masażu na skórze, która ma podrażnienia, ranki lub też stany zapalne. Co więcej, odradza się stosowanie masażu w miejscu, w którym występują pieprzyki i znamiona, a także choroby skóry np. trądzik. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że odradza się taki masaż osobom, które posiadają żylaki.

Szczotkowanie ciała na sucho - szybko zauważalne efekty

Jakie są efekty szczotkowania ciała na sucho? Oczywiście taki masaż pomaga bardzo szybko i skutecznie uporać się w zauważalny sposób z cellulitem. Dzięki temu, że skóra jest pobudzona do regeneracji, a także lepiej ukrwiona i wygładzona, cellulit zauważalnie się zmniejsza. Oprócz tego poprawia się koloryt skóry, zostaje ona oczyszczona z toksyn, a także zmniejsza się problem wrastających włosków na skórze.

Napisz czego szukasz, a następnie naciśnij enter